Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | High Gloss |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar |
| Application Surface | Metal |
| Shade | Blue |
| Feature | Rust Proof, Fast Dry |
| Packaging Type | Spray Bottle |
| Usage/Application | E Rickshaw Painting |
| Recoat Time | 15–30 min |
| Drying Time | 3-5 Minutes |
| Form Of Paint | Liquid |
| Color | Blue, Red and Sky Blue |
| Recoating | 10 Minutes |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar |
| Application Surface | Metal |
| Shade | Green |
| Feature | Rust Proof, Fast Dry |
| Packaging Type | Bottle |
| Paint Color | GREEN |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar |
| Application Surface | Metal |
| Shade | Red |
| Feature | Rust Proof, Fast Dry |
| Packaging Type | Bottle |
| Paint Color | RED |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar |
| Application Surface | Metal |
| Shade | Blue |
| Feature | Fast Dry, Rust Proof |
| Packaging Type | Bottle |
| Paint Color | Sky Blue |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Shade | Gold |
| Finish | Gloss |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar |
| Surface Type | Metal |
| Use Case | Decorative, Craft |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bottle |
| Paint Color | GOLD |
| Drying Time | 10–20 min |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Shade | Pearl Metallic Gold |
| Finish | Metallic |
| Can Size | 440 ml |
| Brand | Apar |
| Base Type | Acrylic |
| Surface Type | Metal |
| Use Case | Furniture, Religious Items, Craft, Frames, Decorative |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging Type | Bottle |
| Paint Color | Metallic Gold |
| Drying Time | 20–30 min |
| Topcoat Required | No |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |