Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Color Family | Pearl Matallic Majestic |
| Finish | Metallic |
| Can Size | 440 ml |
| Brand | Apar |
| Base Type | Acrylic |
| Surface Type | Metal |
| Use Case | Home Decor, Automotive, Decorative |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Majestic blue |
| Drying Time | 20–30 min |
| Topcoat Required | No |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Finish | Metallic |
| Can Size | 440 ML |
| Brand | Apar Spray paint |
| Base Type | Acrylic |
| Surface Type | Metal |
| Use Case | Automotive, Craft, Decorative |
| Packaging Type | Bottle |
| Paint Color | Cherry Red |
| Drying Time | 20–30 min |
| Topcoat Required | No |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Color Family | Comet blue |
| Finish | Metallic |
| Can Size | 440 ml |
| Brand | Apar |
| Base Type | Acrylic |
| Surface Type | Metal |
| Use Case | Furniture, Decorative, Home Decor, Automotive, Craft |
| Packaging Type | Bottle |
| Paint Color | Comet Blue |
| Usage/Application | Metal |
| Drying Time | 20–30 min |
| Topcoat Required | No |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Color Family | Green |
| Finish | Metallic |
| Can Size | 440 ml |
| Brand | Apar |
| Base Type | Acrylic |
| Surface Type | Metal |
| Use Case | Home Decor, Craft, Decorative, Automotive, Furniture |
| Packaging Type | Bottle |
| Paint Color | Metallic Green |
| Drying Time | 20–30 min |
| Topcoat Required | No |
| Types Of Spray Paints | Acrylic |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Piece |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Metallic |
| Can Size | 440 ml |
| Brand | Apar |
| Application Surface | Metal |
| Shade | Sky Blue |
| Feature | Rust Proof, Fast Dry |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
| Country of Origin | Made in India |
| Volume | 440 ML |
| Color | Metallic Sky Paint |