Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Available Color | Steel Silver |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Fast Dry, Rust Proof |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Steel Silver |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Color | Black |
| Finish | Gloss |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Fast Dry, Rust Proof |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Aurora Black Pearl |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Available Color | Intense Red |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Fast Dry, Rust Proof |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Intense Red |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Color | White |
| Finish | Gloss |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Rust Proof, Fast Dry |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Glacier White Pearl |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Gloss |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar Coatings |
| Available Color | Gravity Grey |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Rust Proof, Fast Dry |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Gravity Grey |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Paint System | Basecoat and Topcoat |
| Base | Polyurethane |
| Can Size | 225 ml |
| Finish | Gloss |
| Brand | Apar coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Fast Dry, Rust Proof |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Imperial Blue |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
| Vehicle Type | Car |
| Application Method | Aerosol Spray |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Rust Proof, Fast Dry |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Clear White |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |