Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Fast Dry, Rust Proof |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Aurora Silver |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Fast Dry, Rust Proof |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Havana Grey |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 6 Piece |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Finish | Glossy |
| Can Size | 225 ml |
| Usage/Application | All Surface |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Fast Dry, Rust Proof |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Starry Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Bottle |
| Paint Type | Acrylic Spray |
| Color | White |
| Finish | Gloss |
| Can Size | 225 ML |
| Brand | Apar Coatings |
| Form | Spray |
| Application Surface | Metal |
| Feature | Rust Proof, Fast Dry |
| Packaging Type | Can |
| Paint Color | Candy White |
| Usage/Application | All Surface |
| Country of Origin | Made in India |
| Drying Time | 30 min |
| Recoat Time | 15–30 min |